2022 Kredi Skoru Alma

Kredi Çekmeden Önce Dikkat! Yapmanız gereken en önemli işlemlerden birisi kredi skoru durumunuzu sorgulamaktır. kredi skorunuzu sorgulamadan kredi çekmeyiniz. Kredinizin olumlu çıkmaması durumunda başvurudan sonra kredi skorunuz düşecektir. Bunun önüne geçmek için başvurmadan önce kredi skorunuzu öğrenmeniz gerekmektedir.

Risk raporu son 5 yıl içerisindeki hatalı kredi ve finans durumlarınızı gösteren bir sistemdir. Tüm bu kullanılan ürünlere ilişkin bilgiler; finans kuruluşları tarafından düzenli olarak Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’ne iletilir ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenerek rapora konu edilir. kredi skoru'nu bankalar aracılığı ile öğrenmeniz mümkün, fakat bu sefer puanınızı olumsuz etkilemektedir. Kredi finans hareketlerinizin güncel bigiler ile en doğru şekilde yönlendirilmenizi sağlayarak bankalarda bulunan kredi durumunu yükseltmeye yönelik bir rapor aracıdır. Bu rapor ülkemizdeki tüm bankalar ve diğer finans kuruluşlarından alınan kredi kullanımınızı ve ödeme düzeninizi göstermektedir.

Uzun dönemde finansal geçmişinizin ortak bir kuruluşta (KKB) birleştirilerek çeşitli parametreler ile analiz edilmesi sonucunda ortaya çıkan puanlama türüne, "Kredi Skoru" nedir. Elde edilen bu puan türü raporlama, sisteme üye olan ticari ve bireysel müşterilere belirli ücretler karşılığnda sunulmaktadır. Diğer ülkelerde de benzer Kredi Skoru sistemleri mevcut. Sadece bireysel çaplı müşterilere değil, firmalara, fabrikalara hatta devletlere dahi kredi skoru veren uluslararası kuruluşlar var.

2022 Risk Durumu Önceliği

Risk durumu önceliği bankaların sizi risk durumuna göre değerlendirme derecesini açıklamakatadır. Bu durumu tablo halinde veya aşağıda açıkalmalı bir şekilde bulmanız mümkün. Kredi skorunuzu öğrendikten sonra bu talboya bakarak risk durumunuzu değerlendirebilirsiniz. 2020 şartları neler

Kredi Skoru sorgularken bankalar öncelikle olası risk durumunuzu ele almaktadır. Oluşturulan risk raporuna göre bankalar finansal talepleriniz doğrultusunda değerlendirmeye alınıp alınmayacağınız konusunda karar veren sistemler kurar. Bu kurulan sistemlerin desteği ile bankalar kredi vermeyecekleri müşterileri hiç değerlendirmeye almaz bu sayede hem zamandan hem de personelden tasarruf etmiş olurlar. Aşağıdaki tabloda finansal kuruluşlar ve bankalar tarafından belirlenmiş standart risk notu değerlendirme tablosu yer almaktadır. Tabi her finansal kurumun değerlendirme tablosu ve ölçüleri farklılık gösterebilir.


image Örnek olarak ele alırsak, tablodakine benzeyen bir rapor sunan banka, puanlaması 1 ile 699 aralığında olan yani "En Riskli" olan grubu hiç değerlendirmeye almadan otomatik kredi red başvurusu veren bir sistem kurabilir.

019 Tarihinde Kredi Skoru Neye Göre Hesaplanıyor

35% Kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları

Bankadan çektiğiniz Kredi taksit ödemeleriniz ve kredi kartı ödemelerinizin extre ödemelerinin zamanında yapılması kredi skorunu yükselten etmenlerdendir. Bu ödemelerin son ödeme tarihinden geç yatırılması, finansal karakterinizi olumsuz yönde etkileyen, kredi skorunuzu düşüren en önemli etkenlerden biridir.

35% Güncel hesap bakiyeniz ve güncel borç durumunuz

Banka hesaplarınızda yer alan mevcut varlığınız, bankadaki hesabınızda bulunan mevcut kredi, ek hesap, kredi kartı, nakit avans borcunuz kredi skorunuzun etkileyen önemli unsurlardan biridir. Kısacası, bankalarda bulunan nakit varlıklarınız olumlu, bankalarda bulunan borçlarınız da olumsuz yönde kredi skorunuzu etkilemektedir.

11% Yeni çekilen kredileriniz ve yeni kredi kartlarınız

Yeni çektiğiniz kredi için ödeme alışkanlığı değerlendirilmesi yapılamadığından yeni başvurulan kredi ürünleri de risklilik oranını arttıraran ve kredi skorunuzu düşüren önemli etmenler arasında yer almaktadır.

10% Kredi geçmişiniz

Geçmişte kullanmış olduğunuz ve zamanında yatırılmış kredi avans vb işelmer kredi skorunu olumlu etkileyen işlemler arasındadır. Aynı durumda, düzenli ve zamanında yapılan ödemeleri olumlu yönde etkilerken, yaptığınız gecikmeli ödemeler kredi geçmişiniz de kredi skorunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

9% Diğer bilgileriniz

Bulunduğunuz ay içinde kredi skoru almadan, bankalara yapılan ve olumsuz sonuçlanan kredi başvuru sonuçları, son iş yerinizdeki çalışma süreniz vb bilgileriniz dekredi skorunuzu belirleyen diğer etkenlerdendir.


Bu işlem boyunca gönderilen bütün SMS'ler ücretsizdir.
Abonelik Ücreti
TURKCELL 139.00 TL/AY
VODAFONE 149.00 TL/AY
TELEKOM 139.00 TL/AY.
Bütün veriler, gizlilik sözleşmesi gereğince kimseyle paylaşılmaz.


İletişim

0850 210 4242
ZETRO MEDIA & CONSULTING LTD
Serbest liman ve bölge PK-No:910 Gazimağusa/Cyprus

Risk Raporu Hakkında


image
Kredi Rapor Nedir

Son 5 sene içerisindeki hatalı bankacılık kullanımlarınızı görüntüleyen, detaylı bir istatislik raporudur.


Hizmeti Satın Al


image
Rapor Anlaşılır Mı?

"Risk Raporu" PDF formatında tarafınıza iletilecek. Kolay, anlaşılır ve detaylı bir rapor olarak karşınıza gelecektir.


Hizmeti Satın Alimage
Destek Alabilir Miyim?

Başlatılan aboneliklerde detaylı inceleme için rapor, mail adresinize iletilir. Talep etmeniz doğrultusunda rapor müşteri temsilcilerimiz tarafından analiz edilebilir.

Hizmeti Satın Al


Hemen Kredi Notu Öğren
2018 Kredi Notun Hazır - www.kredi-kolay.com -Tüm hakları saklıdır.