Taksit Sayısı Arttırıldı
BDDK'nın yaptığı basın açıklamasında: Banka kartları ve kredi kartlarına ilişkin yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasakları belirlenmiş olup, ayrıca kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek birim fiyatı 3 bin TL'ye kadar olan televizyon alımlarında geçerli olan 3 ay taksit sınırı 9 aya çıkarılmıştır sözlerine yer verildi.


BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu), banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve teknoloji ürünlerinde olan taksit yasaklarını aynı şekilde belirlendiği, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan TV (Televizyon) alımlarında 3 ay olan taksit sınırının ise 9 aya çıkarıldığı bildirildi.

BDDK(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Banka Kartları ve Kredi Kartları yönetmeliğinde yapılan değişikliğin bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, değişiklikle mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığında oluşan borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendirildiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde, taksitlendirme sürelerinin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığının görüşü alınarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca belirlenmesinin düzenlendiği bildirildi.


Yönetmelikteki Son Durumlar


Yönetmelik değişikliğiyle taksitlendirme sürelerine ve tutarlarına ilişkin karar alma sürecinin hızlı olabilmesi ve uygulamada daha fazla esneklik sağlanmasının amaçlandığı vurgulanan açıklamada, şunlara da yer verildi:


Bu kapsamda, kurumumuzun internet sayfasında da yayımlanan 11 Ocak 2019 tarih ve 8198 sayılı kurul kararıyla söz konusu yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasakları aynı şekilde belirlenmiş olup, ayrıca, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırı 9 aya çıkarılmıştır.


Bu işlem boyunca gönderilen bütün SMS'ler ücretsizdir.
Abonelik Ücreti
TURKCELL 139.00 TL/AY
VODAFONE 149.00 TL/AY
TELEKOM 139.00 TL/AY.
Bütün veriler, gizlilik sözleşmesi gereğince kimseyle paylaşılmaz.


İletişim

0850 210 4242
ZETRO MEDIA & CONSULTING LTD
Serbest liman ve bölge PK-No:910 Gazimağusa/Cyprus

Risk Raporu Hakkında


image
Kredi Rapor Nedir

Son 5 sene içerisindeki hatalı bankacılık kullanımlarınızı görüntüleyen, detaylı bir istatislik raporudur.


Hizmeti Satın Al


image
Rapor Anlaşılır Mı?

"Risk Raporu" PDF formatında tarafınıza iletilecek. Kolay, anlaşılır ve detaylı bir rapor olarak karşınıza gelecektir.


Hizmeti Satın Alimage
Destek Alabilir Miyim?

Başlatılan aboneliklerde detaylı inceleme için rapor, mail adresinize iletilir. Talep etmeniz doğrultusunda rapor müşteri temsilcilerimiz tarafından analiz edilebilir.

Hizmeti Satın Al


Hemen Kredi Notu Öğren
2018 Kredi Notun Hazır - www.kredi-kolay.com -Tüm hakları saklıdır.